پروژه منوريل شهر قم به عنوان اولين خط منوريل كشور و با هدف توسعه سيستم هاي مدرن حمل و نقل شهري، از دی ماه 1388 شروع گرديد. این پروژه در قالب مشارکت گروه مپنا- کیسون با رهبری گروه مپنا است. فاز یک پروژه مونوریل قم شامل یک دپو و پارکینگ (دارای پست TPS)، مجموعا 8 ایستگاه (3 ایستگاه دارای پست TPS و 5 ایستگاه دیگر بدون پست TPS) و پست اختصاصی GIS 63/20 KV 

محدوده کار گروه مپنا در پروژه مونوريل شهر قم شامل طراحی، مهندسی، تهیه کلیه اسناد و مدارک و نقشه¬های -مهندسی لازم،¬ تامین تجهیزات الکتریکال و مکانیکال (E&M) کلیه ایستگاه¬ها¬، مسیر، پست اختصاصی GIS 63/20 kv، کابل کشی 63kv از پست بالادست جمکران HVS 230/63 kv، دپو و پارکینگ، ساخت و تامین ناوگان پروژه، اجرا، نصب و راه اندازی، آموزش کارکنان جهت بهره¬برداری مناسب در داخل و خارج کشور و تأمین قطعات یدکی پروژه به صورتEPC کامل-است که تمامی بخش های ساختمانی و سیویل مسیر بر عهده شرکت کیسون می¬باشد. محل اجراي پروژه، شهر قم و در راستاي رودخانه قم رود - پل اتوبان قم - کاشان تا مصلي می باشد.
کارفرمای پروژه، سازمان قطار شهری قم و مشاور آن، شرکت مهندسین مشاور مترا می باشند.
مشخصات فنی پروژه
• طول خط 6.836 کیلومتر
• تعداد ایستگاه ها 8 ایستگاه
• تعداد دپو 1 ایستگاه
• تعداد پست 1 پست GIS 63/20 kv
• حداکثر سرعت قطار ها 80 كیلومتر بر ساعت
• متوسط سرعت بهره برداری 35 کیلومتر بر ساعت
• سر فاصله زمانی توقف قطارها (Headway)در افق بهره برداری طرح 150 ثانیه
• برق تغذیه ناوگان 750 VDC (BLDC)
• اولویت بندی اجرای پروژه اولویت اول شامل 5 ایستگاه به طول4.8 کیلومتر و اولویت دوم شامل 3 ایستگاه به طول2 کیلومتر

کلیه فعالیت های صورت گرفته:
سیویل : در بخش مسیر، از ابتدای دپو تا ایستگاه مطهری، فونداسیون و ستون و سرستون تولید و نصب تیرها انجام شده است. حد فاصل ایستگاه حرم تا مصلی نیز فونداسیون و ستون و سرستون اجرا شده تیرها تولید شده و بخشی از آن نصب شده است. از ایستگاه مطهری تا حرم حضرت معصومه (س) (مقابل حرم) بدون پیشرفت اجرایی می باشد.
در بخش ایستگاه ها: عملیات سیویل در ایستگاه¬های فرهنگیان، رضوی، مطهری و پایانه، مرحله انجام اسکلت و سفتکاری تمام شده و در مرحله نازك¬كاري می باشد. در ایستگاههای موسی صدر، رجایی عملیات انجام اسکلت تمام شده و در حال اجرای مرحله سوم دال پل دسترسی می باشد ایستگاه های حرم و مصلی غیر فعال می باشند.
در بخش ایستگاهها: به غیر از ایستگاه حرم که غیر فعال می باشد، مراحل انجام اسکلت و سفت کاری در کلیه ایستگاههای دیگر انجام شده و آماده نازک کاری می باشد، همچنین ایستگاه موسی صدر در حال نازک کاری، ایستگاه¬های فرهنگیان و رضوی در حال معماری و نمای داخلی و خارجی می باشد. ساختمان پست GIS نیز به اتمام رسیده و در مرحله نصب تجهیزات می باشد.
تامین توان: کلیه تجهیزات مربوطه به تامین توان پروژه شامل تجهیزات پست فشار قوی، باتری شارژرها، تابلوهای حفاظتی، تجهیزات GIS، پست های یک¬سو¬¬¬ساز، تابلوهایMV و LV تابلو های پستهای روشنایی، ریل تماسی و کابلهای قدرت از معتبر ترین تامین کنندگان داخلی و خارجی تامین و تحویل داده شده است و نصب تجهیزات بخش Power در پست فشارقوی و دو ایستگاه TPS و LPS و مسیر شامل ریل تماسی، کابل کشی، کابل کشی داخلی 2 ایستگاه و نصب ترانسهای LPS و TPS انجام شده است.
سیگنالینگ: تجهیزات داخل مرکز کنترل، تجهیزات داخل ایستگاه‌ها، تجهیزات کنار خط که شامل تجهیزات CablesAxle Counter ،Ballise ، UPS ،Signals ، Power Panels و... می باشند، تهیه گردیده و تحویل کارفرما شده است.
سیستم فروش اتوماتیک بلیط: این سیستم متشکل از دروازه های اتوماتیک کنترل تردد، کارت¬خوان و پذیرنده Token تجهیزات فروش و شارژ خودکار یا دستی بلیط و تجهیزات کنترل شبکه فروش به صورت کامل در داخل کشور ساخته شده و در انبار پروژه آماده نصب است.
سیستم مخابرات: زیر سیستم های مخابراتی شامل ETS، PBX، MSN، RADIO و ... تهیه گردیده و تحویل کارفرما شده است.
ناوگان: از مجموع ناوگان قراردادی 2 رام واگن به صورت CBU خریداری و تحویل گرفته شده است و در قم می¬باشد.
سیستم اسکادا: این سیستم در حال داخلی سازی توسط یکی از شرکت های تابعه گروه مپنا (شرکت مکو) است و مراحل ساخت آن نهایی شده است و اخذ تاییدیه های بین المللی آن در حال انجام می باشد.
سوزن: سوزن پروژه مونوریل قم در شرایطی که دارای طراحی های خاص و پیچیده است، در حال ساخت در شرکت ساخت تجهیزات سپاهان مپنا می باشد.

w222

تماس با ما

آدرس: 

تهران- خیابان شهید دستگردی،خیابان مصدق شمالی (نفت)، خیابان ششم ، پلاک 11


کدپستی:1918886453


آدرس ایمیل :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تماس :

021-23153230

نمابر :

021-24712824

ارسال پیغام

گالری تصاویر