محدوده پروژه
محدوده کار پروژه خط یک قطار شهری اصفهان و حومه شامل تأمین قطعات یدکی، نصب، تست، راه‌اندازی و آموزش کلیه سیستم‌های برق رسانی، اسکادا، برق بالاسری ، مخابرات و سیگنالینگ خط 1 قطار شهری اصفهان می‌باشد.
شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا در قالب موافقتنامه کنسرسیوم با شرکت مپنا و مهندسی مشاور نماد مبتکر در حال اجرای پروژه می باشد. در این بین محدوده بخش سیستم سیگنالینگ در محدوده کاری شرکت مپنا می باشد. همچنین کابل کشی 20 کیلوولت داخل شهر نیز بعنوان کار اضافی به مپنا ابلاغ گردید. مشخصات فنی پروژه
• طول خط حدود 21 کیلومترکه بخش اصلی مسیر بصورت زیر سطح و درداخل یک تونل دو خطه و بخش دیگر در دو تونل یک خطه بوده و حدود 600 متر نیز به صورت خط روباز با U-Wall اجرا می¬شود.
• تعداد ایستگاه¬های مسافری 20 ایستگاه مسافری
• تعداد ترمینال¬ها و دپو دو ترمینال(پارکینگ) در ایستگاههای قدس و دفاع مقدس و یک دپو در ایستگاه کاوه
• حداکثر سرعت قطار 70 کیلومتر در ساعت
• متوسط سرعت بهره¬برداری 32 کیلومتر در ساعت
• سر فاصله زمانی (Headway) 150 ثانیه در افق طرح
• ظرفیت حمل مسافر در هر جهت در هر ساعت 25000 مسافر
• سیستم برق¬رسانی به ناوگان قطار شهری از نوع برق بالاسری OCS با ولتاژ 1500 ولت DC
• فازبندی فاز اول 9 ایستگاه به طول 4/10 کیلومتر و دپوکاوه، فاز دوم 12 ایستگاه به طول 6/10 کیلومتر

کلیات فعالیتهای صورت گرفته:
تامین توان: کلیه تجهیزات مربوط به تامین توان پروژه شامل ترانس¬ها، تابلوهای MV و LV، شارژرها، باتریها، رکتیفایرها و تابلوهای DC و کابل¬های مورد نیاز تامین و تحویل شده است و فاز 1 و بخش ابتدایی فاز 2 به طور کامل اجرا شده است.
برق بالاسری: در سخت‌ترین شرایط تحریم کشور، تجهیزات شبکه برق بالاسری (OCS) به طور کامل تامین و تحویل شده است و وایرهای OCSمورد نیاز تامین شده است، اجرای این سیستم در فاز 1، بخش ابتدایی فاز دوم به اتمام رسیده است.
اسکادا : سیستم اسکادای مورد نیاز¬¬¬¬¬ برای کنترل بخش تامین توان طراحی و تامین شده است و نرم‌افزار مربوطه نیز تهیه شده است.
مخابرات: زیرسیستم‌های مخابراتی مورد نیاز شامل سیستم‌های رادیو، بیسیم، تلفن، PA، PIS، SDH، CCTV، LAN و ... نیز در حال تهیه و تحویل و نصب می‌باشد که بالغ بر 80% تامین و حمل شده است.
سیگنالینگ: تامین و نصب سیستم سیگنالینگ با اولویت CBTC و تجهیزات Onboard در فاز یک انجام شده است.
اجرا: پروژه به دو فاز اجرایی تقسیم شده است: فاز 1 پروژه شامل بخش شمالی خط حد فاصل پارکینگ قدس تا ایستگاه باهنر به طول حدود 10 کیلومتر شامل 10 ایستگاه و دپو کاوه می‌باشد. عملیات سیویل (تونل، ایستگاهها، دپو و ...) فاز یک در سال 91 به پایان رسید و جبهه کار برای شرکت مپنا فراهم گردید که اجرای بخش تامین توان و OCS این بخش از خط به پایان رسیده است و جهت تست قطارها به میزان حدود 15 هزار کیلومتر در خط سیر نموده و در انتهای سال 93، تحویل موقت انجام شده است.
بهره¬برداری: هرچند قطارها از میانه سال 93 در فاز یک خط در حال سیر هستند، اما عملیات رسمی مسافرگیری از 24/7/94 آغاز شده است و مسافرگیری و سیر قطارها همچنان ادامه دارد.
عملیات اجرایی سیویل فاز دوم پروژه به طول حدود 11 کیلومتر و شامل 10 ایستگاه نیز در دستور کار سایر پیمانکاران کارفرمای محترم قرار دارد که بخشهایی از مسیر تکمیل شده است و عملیات اجرایی جهت نصب تجهیزات در تعهد شرکت مپنا آغاز شده است.

esfahan4

تماس با ما

آدرس: 

تهران- خیابان شهید دستگردی،خیابان مصدق شمالی (نفت)، خیابان ششم ، پلاک 11


کدپستی:1918886453


آدرس ایمیل :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تماس :

021-23153230

نمابر :

021-24712824

ارسال پیغام

گالری تصاویر